Komunikat techniczny nr 1

1. Zgodnie z wynikiem głosowania bazą i trasą Maratonu Podróżnika 2016 została propozycja zgłoszona przez Tomka – „Spod Łysicy w Pogórza”.

Trasa 540 km – http://ridewithgps.com/routes/11148387
Trasa 300 km – http://ridewithgps.com/routes/11148337

Limit czasowy dla dystansu 540 km wynosi 36 godzin, zaś dla dystansu 300 km 24 godziny. Trasy mogą ulec drobnym modyfikacjom, zalecamy więc śledzenie zmian. Limit związany z uzyskaniem kwalifikacji do Bałtyk Bieszczady Tour wynosi 30 godzin.

2. Zapisy do maratonu ruszają zgodnie z regulaminem w dniu 01.03.2016 o godz. 20.00.
Wcześniejsze zgłoszenia i wpłaty nie będą przyjmowane.
Na maraton możemy przyjąć maksymalnie 70 osób, w tym maksymalnie 55 osób na trasę 540 km.  O przyjęciu uczestnika będzie decydować kolejność zgłoszeń. W razie gdyby liczba zgłoszeń przekroczyła powyższe limity, utworzona zostanie lista rezerwowa – też w kolejności zgłoszeń.
Zgodnie z regulaminem Kapituła maratonu ma prawo do przyjęcia 5 dodatkowych osób łącznie na obie trasy.

3. Zgłoszenia do maratonu dokonać należy za pośrednictwem formularza umieszczonego w dziale zapisy na stronie http://maraton.podrozerowerowe.info/ .

4. W ciągu tygodnia od zgłoszenia uczestnik maratonu ma obowiązek wpłacić wpisowe w kwocie 50 zł dla trasy 500 km i 30 zł dla trasy 300 km. Pieniądze te pokryją wydatki na punkt żywnościowy dla trasy 500 km, medale pamiątkowe, monitoring sms, oraz ewentualne inne wydatki. Ewentualna nadwyżka zostanie przeznaczona na organizację kolejnej edycji imprezy. W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w maratonie opłata nie podlega zwrotowi.

5. Bazą Maratonu, a zarazem miejscem startu jest Hostel i pole namiotowe Lubrzanka w miejscowości Mąchocice Kapitulne, 15 km na wschód od Kielc. Dostępne są 43 miejsca w pokojach w domkach, oraz pole namiotowe.

W ciągu tygodnia od zgłoszenia uczestnik maratonu ma obowiązek wpłacić opłatę za nocleg, w wysokości zależnej od rodzaju noclegu i liczby nocy. W razie wycofania się do 15 maja 2016 roku opłata ta podlega zwrotowi, po tym terminie z racji konieczności dokonania rezerwacji pieniądze przepadają.

Cennik :
domki z tarasami widokowymi:
– nocleg z własnym śpiworem doba 20 zł od osoby;
– nocleg z pościelą doba 30 zł od osoby,
pole biwakowe:
– dorośli 10 zł /doba, namiot 10 zł/doba

6. Pieniądze należy wpłacać na konto :

Raiffeisen Polbank
Aleksander Głomski
58 1750 0012 0000 0000 2813 3715
z dopiskiem: Maraton Podróżnika, imię i nazwisko uczestnika.

Brak wpłaty w określonym terminie powoduje skreślenie z listy startowej.

7. Potwierdzeniem pokonania trasy maratonu są obowiązkowe podpisy na liście startowej, liście na punkcie żywieniowym i liście umieszczonej na mecie. W razie wątpliwości co do pokonania trasy kapituła ma prawo zażądać od uczestnika zdjęć jego roweru na tle znaku z nazwą miejscowości zrobionych w wyznaczonych punktach trasy lub śladu GPS.

8. Wzorem poprzedniej edycji zdecydowaliśmy się na wprowadzenie monitoringu sms. Polegać on będzie na obowiązkowym wysłaniu na wskazany numer smsa po minięciu punktu kontrolnego, a także w przypadku wycofania się z trasy. Za uchybienie temu obowiązkowi naliczana będzie kara czasowa w wysokości 30 minut za każdy pominięty punkt kontrolny, a w przypadku braku informacji o wycofaniu się – wykluczenie z kolejnej edycji imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *