Komunikat startowy

1. Maraton startuje w sobotę o godzinie 8 rano.
2. Organizatorzy będą w bazie od piątkowego późnego popołudnia. W razie pytań będziemy do dyspozycji, jednak wcześniej prosimy o zapoznanie się z informacjami, które będą wywieszone w widocznych miejscach.
3. Osoby, które nocują w pokojach lub w namiotach w bazie, proszone są o uzupełnienie na miejscu wymaganych danych meldunkowych na liście dostępnej w bazie.
4. Lista zapisanych uczestników, podział na grupy startowe i przydział do domków i pokoi w ośrodku można znaleźć pod adresem: Lista startowa. Uwaga, mogą jeszcze zajść drobne poprawki, dlatego prosimy w bazie upewnić się co do swojej sytuacji.
5. Ostateczna trasa przedstawia się następująco:

500: https://ridewithgps.com/routes/11148387
300: https://ridewithgps.com/routes/11148337

Link do wersji z Punktami Kontrolnymi:
http://www.gpsies.com/mapFolder.do?id=65728
Informujemy, że nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne wyświetlanie śladów na urządzeniach do nawigacji, dlatego prosimy dwa razy upewnić się, że wgrany ślad wyświetla się prawidłowo.
6. Limit czasowy dla dystansu 540 km wynosi 36 godzin, zaś dla dystansu 300 km 24 godziny. Limit związany z uzyskaniem kwalifikacji do Bałtyk Bieszczady Tour wynosi 30 godzin.
7. Wzorem poprzedniej edycji zdecydowaliśmy się na wprowadzenie monitoringu sms. Polegać on będzie na obowiązkowym wysłaniu na wskazany numer smsa po minięciu punktu kontrolnego, a także w przypadku wycofania się z trasy. Za uchybienie temu obowiązkowi naliczana będzie kara czasowa w wysokości 30 minut za każdy pominięty punkt kontrolny, a w przypadku braku informacji o wycofaniu się – wykluczenie z kolejnej edycji imprezy. Więcej informacji na temat monitoringu znajduje się pod komunikatem.
8. Uczestnicy dystansu długiego mogą skorzystać z bufetu, który jest zlokalizowany na 267 kilometrze trasy. Punkt będzie czynny od godziny 16 do 24. Obecność na Punkcie jest obowiązkowa – trzeba podpisać listę.
9. Przy odbieraniu numerów startowych każdy uczestnik zobowiązany jest podpisać oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność.
10. Potwierdzeniem pokonania trasy maratonu są obowiązkowe podpisy na liście startowej, liście na punkcie żywieniowym i liście umieszczonej na mecie. W razie wątpliwości co do pokonania trasy kapituła ma prawo zażądać od uczestnika śladu GPS.

Informacje na temat monitoringu sms

Trasa 500
PK1 101 km Szczucin Rynek
PK2 200 km Wielka Góra koło Żurowej (Pasmo Brzanki)
PK3 267 km Zamek Kamieniec (punkt żywnosciowy)
PK4 304 km Izdebki po zjeździe z serpentyn
PK5 361 km Sędziszów Małopolski
PK6 443 km Sandomierz Rynek
Meta 534 km Meta

Trasa 300
PK1 94 km Zamek Krzyżtopór
PK2 169 km Słupia Nadbrzeżna
PK3 253 km Zalew Wióry Tama
Meta 302 km Meta

Szczegóły odnośnie monitoringu sms i sposobu potwierdzania punktów zostaną podane wkrótce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *